نکاتی که باید بعد از جراحی بینی رعایت کنید

بعد از جراحی بینی سوالی که برای بیمار پیش خواهد آمد این است که بینی من بعد از جراحی نهایتا به چه شکل خواهد بود ، برای بهترین نتیجه گیری جراحی بینی ، باید به نکات بعد از عمل بسیار دقت کرد و آن ها را رعایت کنید ، با دکتر محسن فدایی همراه باشید تا با بهترین توصیه ها و نکات بعد از جراحی بینی آشنا شوید.

علایم و باید ها :

در صورتی که یک سری از علایم و نشانه های زیر در شما به وجود آمد فورا به پزشک خود اطلاع دهید:

 

-حالت تهوع و استفراغ های پی در پی

-اسهال

-گیج بودن

-سر درد های شدید

-درد شدید در ناحیه بینی

-تنگی تنفس و ضربان بالای قلب

-تب بالای بدن و غیر عادی بودن درجه بدن

 

توصیه های بعد از جراحی بینی:

هنگام استراحت و دراز کشیدن حتما سر خود را بالاتر از حالت های عادی قرار دهید ، از دو یا پند بالشت برای زیر سر خود استفاده کنید ، به مدت ۳ روز بعد از جراحی بر روی اسپیلنت بینی ( قاب بعد از عمل ) کمپرس یخ قرار دهید و آن را روی اسپیلنت فشار بیش از حد وارد نسازید .

 

 

از همان روز جراحی و حدود ۴ ساعت بعد از جراحی بینی می توانید از مایعات و اغذیه های آبکی و نرم مانند سوپ استفاده نمایید همچنین از روز بعد از جراحی می توان از غذا های معمولی که نیاز به گاز زدن زیاد و حرکات شدید فک ندارند استفاده کنید ضمن اینکه تا دو هفته از خوردن مواد غذایی سفت و گاز زدنی مانند هویج و بلال جدا خودداری کنید.

 

برای جلوگیری و عدم خون ریزی بینی از داخل به مدت ۲۱ روز از فین کردن اجتناب کنید سعی کنید تا جای ممکن عطسه نکنید و در صورت اضطرار با دهان کاملا باز عطسه کنید.

 

بعد از عمل جراحی به اسپیلنت روی بینی آب نریزید و اجازه ندهید در صورت استحمام خیس و یا مرطوب شود ، به عبارت دیگر مانند سالن های آرایشی صورت خود را شسته و آب روی صورت خود نریزید.

 

بعد از جراحی بینی با گوش پاکن آغشته به سرم شستشو محل زخم های جراحی را میتوانید تمیز کنید ، با همان گوش پاک کن میتوان با آغشته کردن به پماد موپیروسین یا جنتامایسین محل بخیه ها را چرب نمود.

 

بسیار ضروری است تا مراقب ضربات که ممکن است به بینی شما برخورد کند باشید ، به هیچ عنوان نباید به بینی شما ضربه بخورد .

 

 

بعد از سه هفته تاریخ جراحی میتوان ورزش های سبک مانند پیاده روی را آغاز نمود.

 

تا یک ماه بعد از جراحی از عینک استفاده نکنید و تا شش ماه در معرض تابش آفتاب شدید خود را قرار ندهید .

بعد از عمل بینی از فعالیت های سنگین و سخت خودداری نمایید.

 

بعد از جراحی پلاستیک بینی بیشتر اوقات روز خود را صرف استراحت نمایید و سعی کنید از فعالیت هایی که به آزاد سازی آدرنالین و هیجان بیش از حد به شما می انجامد خودداری نمایید.

برای مسواک زدن مشکلی وجود ندارد اما بسیار نرم و به آرامی از آن استفاده کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر و پرسش سوال از دکتر فدایی میتوانید از طریق تلگرام سوال خود را مطرح کنید :

 

تلگرام : ٠٩١٠١٤١٤٠٨٩