پروتز های صورت

پروتز صورت 

پروتز های صورت برای فرم دهی به قسمتهای مختلف صورت استفاده می شود ، این پروتزها زیبائی و جذابیت را برای بیمار به ارمغان می آورد.

پروتزهای صورت در جنسها و شکلهای متنوع موجود می باشد ، ولی با توجه به اینکه زیبایی کلی چهره تلفیقی از ترکیب خصوصیات گوناگون می باشد ؛ تصمیم گیری در مورد سایز، شکل و جنس این پروتزها نیاز به دانش زیبایی شناختی کامل همراه با هنر را دارد که به جراح این امکان را می دهد تا حداکثر جذابیت و زیبایی را برای بیمار ایجاد نماید.

تکنیک عمل 

پروتز های صورت متعددی برای مناطق مختلف صورت بسته به نیازهای بیماران طراحی شده و موجود می باشد . پرمصرف-ترین پروتز های صورت شامل : فک، گونه ها، اطراف بینی و … اغلب این پروتزها از طریق برش کوچک داخل دهان قابل کار گذاشتن در منطقه آناتومیک مورد نظر می باشند .

مدت عمل 

تقریباً بین ۱ الی ۲ ساعت بطول می انجامد.

بیهوشی

براساس منطقه مورد نظر بیمار تحت بیهوشی و یا بی حسی موضعی همراه با خواب آلودگی سطحی قرار می گیرد .

وضعیت بستری 

پس از عمل جراحی نیازی به بستری نمی باشد و بیمار ترخیص می گردد.

اثرات جانبی 

پس از جراحی اندکی تورم و کبودی ممکن است ایجاد شود که در طی ۱ الی ۲ هفته از بین میرود .

عوارض 

در کار گذاری پروتز های صورت عوارضی همچون پارگی پروتز، عفونت، جابجایی می تواند رخ دهد که در این صورت ممکن است خارج کردن پروتز ضرورت یابد .

بهبودی 

فعالیتهای روزانه بیمار یک هفته پس از جراحی می تواند از سر گرفته شود . تورم و کبودی طی ۱ الی ۲ هفته پس از جراحی از بین می رود. در مورد پروتز های کار گذاشته شده از داخل دهان، مصرف دهان شویه با محلول های تجویز شده الزامی است.
بخیه های شما جذبی بوده و نیاز به کشیدن ندارد . ترجیحا طی هفته اول بعد از عمل , از غذاهای Soft استفاده کنید.

نتایج 

 

جراحی از یک بیمار تا بیمار دیگر متفاوت است ولی اصولاً نتایج جراحی دائمی است .